PSG i ofron rinovimin Leo Messi, por…

Sport

Në Paris po përgatiten për një çështje e cila me siguri do të pushtojë të gjitha mediat sportive në botë përgjatë verës.

Lionel Messi është në fundin e kontratës së tij dhe thashethemet për të ardhmen kanë filluar. Sipas asaj që shkruajnë mediat, dëshira e PSG është që Gjeniu i Topit të qëndrojë te kjo skuadër, por i është bërë me dije argjentinasit se nuk do ketë përmirësim të kushteve ekonomike.

Nuk dihet se çfarë do vendosë Messi, por pritet një verë me të vërtetë e nxehtë. 35-vjeçari ka realizuar 13 gola dhe ka dhuruar 13 asiste këtë edicion në Ligue 1.
Total 1 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?