Edhe Dashamir Shehi kërkon në KQZ që ti ndërrohet emri partisë së tij

Aktualitet Politike

Partia Lëvizja për Zhvillim Kombëtar (LZHK), ka paraqitur një kërkesë pranë Komisionin Qendror Zgjedhor për ndryshimin e emrit në Lëvizja Progresiste për Zhvillim Kombëtar.

Kërkesa është paraqitur nga përfaqësuesi Fabian Topallaj.

Në lidhje me këtë kërkesë, kreu i KQZ, Ilirjan Celibashi, pasi ka shqyrtuar rastin në fjalë, është shprehur se partia do të regjistrohet në zgjedhje me të dhënat që janë në dokumentacionin e regjistrit të Gjykatës së Tiranës, pra sipas tij, ndryshimi i emrit nuk është i mundur.


“Emri i Partisë dhe të dhënat e tjera do të jenë ato sipas dokumentacionit të regjistrit të Gjykatës së Tiranës”, është shprehur Celibashi.

Kujtojmë se kryetar i Lëvizjes për Zhvillim Kombëtar është deputeti Dashamir Shehi dhe ky subjekt politik ka garuar krahë Partisë demokratike në zgjedhjet e mëparshme.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?