Rama vizitë dy ditorë në Greqi, pritet të çel ekspozitë me piktura në Athinë

Aktualitet

Kryeministri Edi Rama pritet që të zhvillojë një takim dy ditorë në Athinë. Burime për media bëjnë me dije se pritet që Rama të hapë në Athinë një ekspozitë me pikturat e tij.

 

Po ashtu edhe pse nuk është një vizitë zyrtare kreu i qeverisë do të takohet edhe me disa zyrtarë grekë.Vizitën në Greqi Rama do ta kryej në datat 20 dhe 21 mars, ndërsa me 20 do të takohet dhe me ministrin e Jashtëm, Nikos Dendias.


Po në këtë datë pritet që të hapet edhe ekspozita e Ramës në “Zapion Megaro”.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?