Meta: “Shumica e Këshillave Bashkiakë do jenë të opozitës”

Politike

Kryetari i Partisë së Lirisë, Ilir Meta pak pas përfundimit të takimit me ish-kryeministrin Sali Berisha në selinë e PD theksoi se opozita është e bashkuar për ndryshim në zgjedhjet e 14 majit.

Meta u shpreh optimist sa i takon rezultateve në 14 maj për Këshillat bashkiakë, duke shtuar se ato do të jenë shumica e opozitës.


“Të gjithë opozitarët janë bashkë për ndryshim! Kandidatet e Primareve janë të mrekullueshëm, të jashtëzakonshëm. E kam thënë dhe më parë, nga Tropoja deri në Sarandë, i konsiderojmë kandidatë dhe të Partisë së Lirisë. Shumica dërrmuese e Këshillave Bashkiakë do jetë e opozitës së bashkuar”, tha ai.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?