Meta: “Pas 14 Majit, Elbasani jo vetëm do të ndryshojë, por do të kthehet në një qendër graviteti

Politike

Kryetari i Partisë së Lirisë, Ilir Meta prezantoi dje kryesuesen e listës së Këshillit Bashkiak ne Bashkinë e Elbasanit, Rudina Mita Todri dhe Luçiano Boçin.

Në fjalën e tij, Metan tha se “Elbasani do kthehet në qendër graviteti dhe vizioni për të armen e shkëlqyer për qytetarët e tij”.

“Pas 14 Majit, Elbasani jo vetëm do të ndryshojë, por do të kthehet në një qendër graviteti të mendimit intelektual dhe të vizionit për një të ardhme të shkëlqyer për qytetarët e tij.


Profesor Luçiano Boçi si Kryebashkiak i ardhshëm, profesore Rudina Mita Todri, intelektualët, profesionistët dhe të rinjtë që do të zgjidhen në Këshillin Bashkiak do të jenë garancia e transformimit dhe e rimëkëmbjes së Elbasanit”, tha Meta.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?