Askush si Bayern, vendosin rekord në Champions.

Sport

Bayern Munich shkruan historinë në Champions, për herë të 21-të në histori sigurojnë një biletë për në fazën çerekfinale, si askush tjetër më parë, as Real Madrid, skuadër që ka fituar 14 herë këtë turne, nuk ka shkuar kaq shpesh mes tetë më të mirëve në Evropë.


Julian Nagelsmann shijon këtë sukses të rëndësishëm: “Në pjesën e parë nuk bëmë shumë mirë, lejuam më shumë hapësira se sa e kishim menduar. Në të dytën më pas u mbrojtëm mirë dhe ishim të rrezikshëm me topin në këmbë. Në fund besoj se e merituam fitoren”, theksoi Nagelsmann.

212412744 0ea6a8f8 6441 42c4 8c72 62970f288ef4

Në të njëjtën linjë ishte edhe Thomas Muller, i vlerësuar si njeri i ndeshjes: “Në sfida të tilla ka gjithnjë momente që duhet të vuash, por duhet të kesh edhe fat. Luajtëm më mirë dhe në fund e merituam”, u shpreh Muller.

204550072 125fc67d Bed8 4415 82a2 Db1c1698670f

Një nga personazhet kryesor të këtij takimi ishte dhe Matthiks De Ligt: “Kur luan kundër sulmit më të fortë në botë dhe nuk pëson gol në dy ndeshje, është diçka që vlen shumë”, theksoi holandezi.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?