Gjykata i jep të drejtë Juventusit, bardhezinjve mund t’u rrikthehen 15 pikët

Sport

Juventus ka fituar një pikë në mbrojtjen kundër Federatës Italiane të Futbollit, pasi këta të fundit që në bazë të drejtësisë sportive i hoqën 15 pikë nga renditja e Serie A.

Bardhezinjve mund t’u rikthehen pikët, nga një dokument që ka kërkuar gjykata, por “zonjës së vjetër” i duhet të provojë gjithçka në Apel. Kanë qenë avokatët mbrojtës që kanë arritur të provojnë shkelje në procesin gjyqësor.


 

Vendimi ka dalë sot nga Gjykata Administrative e Lazios, e cila ka bërë të ditur se në aktet e procesit duhet përfshirë edhe një dokument që përmban kërkesën e organit të konkurrencës (Covisoc) nga lindi hetimi, ndaj prokurorisë sportive rreth penalizimit apo jo të mundshëm të bardhezinjve dhe klubeve të tjera të bazuar mbi rregulloret në fuqi.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?