VIDEO/ Grushte dhe shkelma në mes të rrugës mes tifozëve të Partizanit dhe Tiranës

Aktualitet Sport

Tashmë është bërë e modës, thuajse si çdo here, tifozeritë rivale të Partizanit dhe Tiranës, pas përplasjeve në shkallët e stadiumit, kanë dalë jashtë për t’u konfrontuar dhe matur forcat edhe fizikisht nëpër rrugët e kryeqytetit.

Situata ka degraduar te “Rruga e Elbasanit”, në afërsi të ambasadës italiane, teksa nga pamjet duket se janë tifozët e Tiranës ata që sulmojnë një mbështetës të të kuqve dhe i marrin shallin nga qafa.

Vlen të theksohohet se Partizani doli triumfuese në derbin ndaj Tiranës teksa i mposhti bardheblutë me rezultatin e pastër 2-0 me golat e Mba dhe Carës.

PANORAMASPORT.AL

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?