Rama mbërrin në Berlin, pritet me ceremoni zyrtare nga kancelari Olaf Scholz

Aktualitet Politike

Kryeministri Edi Rama ka mbërritur kët të mërkurë në Berlin, ku është pritur me ceremoni zyrtare nga kancelari gjerman Olaf Scholz.

Kreu i qeverisë do të diskutojë me diplomatin gjerman në lidhje me Samitin për Procesin e Berlinit që do të mbahet në Shqipëri.


Bëhet me dije se gjatë këtij takimi të rëndësishëm dy liderët do të diskutojnë edhe për bashkëpunimin dypalësh në fushën e ekonomisë dhe të politikës së jashtme, si dhe procesin e anëtarësimit të Shqipërisë në BE.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?