Nipi i bllokut: Ta marrim Alibeajn prej leckash dhe ta hedhim në kanal

Aktualitet Te tjera

Pinjolli i bllokut, Andi Bushati është revoltuar ndaj Enkelejd Alibejt duke e konsideruar si ‘zar’ i të tjerëve.  “Ai eshte shume po shume i shqetesuar per ate qe po ndodh ne PD”

Bushati thotë se opozitat nuk përçahen në vendet demokrate, ndërsa nënvizoi se deputetët mbështetës të Alibeajt suportohen nga Rama.

“Këtë duhet ta marrin  për leckash e ta hedhin në kanal. Kush je ti që para një viti e dike që ty s’të zëvendësojnë si kryetar? Dhe ato zarat e tjerë e pranojnë këtë dhe një vit sillen sikur nuk duhet të zëvendësojnë si kryetar.

Mund t’i bënin këto paçavure nëse nuk do kishin një sy të shkelur, do ju njohu ju KQZ, do ua japin ju vulën Gjykata e Kimetesë. Këta janë një grup karagjozë që suportohen nga Edi Rama.

Nuk kemi thjesht një problem të PD-së. Nuk ka opozita përçarëse në vendet demokratike, opozitat përçahen në vendin e Putin, në vendin e Erdogan dhe në vendin e Edi Ramës”- tha PINJOLLI BLLOKMEN

Total 11 Votes
5

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?