E rëndë, vriten duke pirë kafe, plagoset rëndë kamarieri (EMRAT)

Rajoni

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mbrëmjen e së hënës në Çarshinë e Shkupit. Dy shqiptarë janë vrarë, ndërsa një është plagosur si pasojë e një sulmi me armë nga persona të maskuar brenda një bar kafeje.

Jeton Krivanjeva dhe Enes Iseni kanë mbetur të vrarë mbrëmjen e sotme ndërsa një person i tretë po lufton për jetë. Policia dhe prokuroria kanë nisur hetimin duke mbledhur provat e nevojshme nga vendngjarja.

Jetoni dhe Enesi - këta janë dy personat që u vranë në Çarshinë e Shkupit, janë  shqiptarë

Sipas informacioneve të para, vrasësit janë prezantuar si policë dhe kanë thënë se po bëjnë kontroll në bar kafenë, dhe pasi që e kanë gjetur cakun, personat për të cilët kishin ardhur, kishin hapur zjarr të shpejtë dhe i kanë vrarë dy shqiptarët.


Pas vrasjes autorët kanë djegur makinën me të cilën kishin ardhur në vendngjarje, ndërsa janë zhdukur në drejtim të panjohur nga një lagje në afërsi të vendit të vrasjes.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?