Trump: Vetëm po u zgjodha shmanget Lufta e Tretë Botërore

Bota

Do ta mbarojmë punën”, ky ishte slogani i ish-presidentit Amerikan Donald Trump në konferencën e konservatorëve që u zhvillua dje në afërsi të Uashingtonit.

Edhe pse fjalimi i tij nuk ishte parashikuar i gjatë, Trump foli pothuajse dy orë përballë elektoratit që e ka votuar në 2017, duke rikthyer tematikat e kaluara, nga muri ndarës me Meksikën, lufta kundër burokracisë e deri tek përballja me Kinën, por miliarderi 76-vjeçar shtoi edhe disa elementë të përditësuar, teksa po ndez motorët e fushatës si kandidat republikan në zgjedhjet presidenciale.

“Do të mbyll konfliktin në Ukrainë dhe do të shkojmë mirë me Putin”, ishte një prej premtimeve, pas kritikave ndaj Joe Biden dhe djalit të tij Hunter, të cilësuar si kriminelë. Trump deklaroi se me të Rusia nuk do të kishte sulmuar kurrë Ukrainën, dhe paralajmëroi votuesit republikane se ai është kandidati i vetëm i partisë që mund të shmangë Luftën e Tretë Botërore.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?