Berisha akuzon Ramën për aferën “McGonigal”, Nikolla i heq fjalën

Aktualitet Politike

Sali Berisha lëshoi akuza në drejtim të kryeparlamentares Lindita Nikolla se po shkel rregulloren e Kuvendit. Ai tha se janë një seri çështjes që duhet të marrin përgjigje për skandalin McGonigal.

 

Berisha: Firmosi  ¼ e deputetëve të parlamenti dhe kanë sjellë një kërkesë për Komision Hetimor për një nga aferat më tronditëse të kohës dhe implikimin direkt të kreut tuaj në rekrutimin dhe agjentit ë FBI McGonigal si vrasës më pagesë kundër opozitës shqiptare. Veprimtaria Rama-Gonigal ka degëzime shumë të mëdha në Tiranë dhe janë një seri çështjesh që duhet të marrin përgjigje. Kurrë Shqipëria nuk mund të kapërcejë këtë problem të tmerrshëm. kemi të bëjmë me një nga aktet më të shëmtuara. Më antiksuthetuese në historiën e një vendi. Dhe një grup super mafioz që përdori pushtetin e FBI për të gjobitur biznesmenë.

Nikolla: Ju heq fjalën, nuk je për procedurë. Po mban fjalim

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?