Baton Haxhiu: Vuçiçi i tha Kurtit“: Mbylle gojën se ta kisha fut një shpullë”

Rajoni

Gazetari Baton Haxhiu ka zbuluar detaje nga njëri prej takimeve të mëparshme mes Albin Kurtit dhe Aleksandar Vuçiç.


Ai pretendon se në takimin e parë në Bruksel, kryeministri i Republikës së Kosovës dhe presidenti serb nuk kanë dialoguar fare. Ata kanë fyer njëri-tjetrin.

Madje, sipas Haxhiut, gjuha e përdorur ka qenë shumë e ashpër.

“E kam lexuar draftin e takimit të parë në Bruksel. Kurti dhe Vuçiq nuk kanë dialoguar në dy takimet e para, kanë fyer njëri -tjetrin. I pari Kurti i ka thënë se ‘ti je djali i Millosheviqit’, ‘Je Millosheviq’, ‘ke vrarë kaq’, pastaj vjen kjo e Vuçiqit, i lutet që të flet në serbo-kroatisht dhe i thotë:

Cuti bre budalo, kako bi te osamario (mshele gojën bre budall, si ta kisha fut një shuplak). Ky ka qenë takimi i parë, ka qenë ofendues deri në atë pikë sa takimet e fundit kanë qenë korrekte, miqësore”, deklaroi Haxhiu.

Total 2 Votes
2

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?