Arrestohet i riu shqiptar në Greqi me 53 kg drogë

Rajoni

Një 23 vjeçar shqiptar është arrestuar nga Policia greke, pasi iu gjetën 53 kilogram lëndë narkotike, marijuanë.  I riu shqiptar është arrestuar në flagrancë gjatë një operacioni të Policisë greke në një zonë pyjore në Kostur.

Në momentin e ndalimit ai mbante në krahë dy çanta të cilat përmbanin 50 pako me 53 kilogram marijuanë. Droga kishte destinacion “tregun” në Athinë.

Së bashku me çantat atij iu sekuestruan dhe 2 celularë me 2 karta SIM, si dhe para shqiptare.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?