Brazili me sytë nga ish-trajneri i Barcelonës

Sport

Në Brazil nuk kanë vendosur ende se kush do të jetë trajneri i ri i ekipit përfaqësues, për momentin kanë bërë një zgjedhje provizore.

Një nga pistat kryesore, Carlo Ancelotti, po zbehet gjithnjë e më shumë, me italianin që preferon të respektojë kontratën me Real Madrid.

Nga Spanja bëjnë me dije se një tjetër opsion i preferuar është edhe Luis Enrique. Ish trajneri i Barcelonës, për momentin është i papunë pasi u largua nga stoli i përfaqësueses spanjolle pas një Botërori të dështuar.

Ffffff

Enrique vlerësohet për eksperiencën e tij të madhe si trajner në rang klubesh, por dhe përfaqësueseje.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?