VIDEO/ Barcelona jashtë Europa League, Roma përmbys Salzburg

Sport

Manchester United ka “fluturuar” për në 1/8 të Europa League. Ndeshja e parë në katalonjë ndaj Barcelonës kishte përfunduar 2-2, ndërsa sot në Angli, të

besuarit e Ten Hag triumfuan 2-1. Lewa shënoi i pari për mysafirët, por “Djajtë e kuq” përmbysën me Fred dhe Antony.

 

 

Roma është kualifikuar për në raundin tjetër të Europa League, pasi mundi 2-0 Salzburg.

 

Ekipi i drejtuar nga Jose Mourinho vendosi ndeshjen në shinat e duhura që në pjesën e parë. Dy gola, njëri i Belottit dhe tjetri i Dybalas bënë që romakët të prejnë biletën për në fazën tjetër, pasi kishin humbur 1-0 në Austri.

 

(BalkanWeb)

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?