Fatmir Mediu takime në Asmamblenë Parlamentare të OSBE (FOTO)

Aktualitet Politike
Kryetari Republikan, Fatmir Mediu vazhdon takimet e tij ne Asmambleja Parlamentare te OSBE.
Takimet i ka bere publike vete Mediu gjate nje publikimi ne profilin e tij.
Postimi i plote: 
Asmambleja Parlamentare e OSBE diskutoj dhe denoj agresionin Rus në Ukrainë.
Të gjithë kërkuan përfundimin e luftës dhe garantimine sovranitetir rë Ukrainës
Mund të jetë një imazh i 2 persona, njerëz në këmbë dhe kostum
🔹Po ashtu u theksua se ky agresion mbi Ukrainën tregon qartë sw qëllimi ëahtë sulmi mbi vlndet demokratike nga Rusia dhe Kina.
🔹Plrfaqëszesit e parlamentevë të Asamblesë në kohën kur përfaqësuesit w Rusisë mernin fjalën largoheshin nga salla ose tundin flamujt e Ukrainës, në shenjl peoteste ndaj regjinit të Putinit.
Mund të jetë një imazh i 2 persona, njerëz në këmbë dhe kostum
🔹Gjatë Asamblesë ishte kënaqësi të ndanin mendime me plrfaqësuesit e Kongresit Amerikan , Britanik, Letonisë, Polonisë, Bullgarisë, Suedisë e Finlandës që po i baahkohen NATOs mbas agresionit Rus në Ukrainë.
Mund të jetë një imazh i 2 persona, njerëz në këmbë dhe ambiente të brendshme
Mund të jetë një imazh i 2 persona, njerëz në këmbë, kostum dhe ambiente të brendshme
Mund të jetë një imazh i 5 persona, njerëz në këmbë, kostum dhe ambiente të brendshme
Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?