Rumania goditet nga një tjetër tërmet i fortë

Bota Rajoni

Një tërmet me magnitudë 3.9 ballë të shkallës Rihter goditi Rumaninë mëngjesin e sotëm.

Rumania u godit sërish nga një tjetër tërmet mëngjesin e sotëm. Mediat vendase raportojnë se tërmeti ka qenë me mangitudë 3.9 dhe epiqendra ishte në Targu Ziu, afër kufirit me Serbinë.

E njëjta zonë u godit nga një sërë tërmetesh javën e kaluar, disa nga të cilët u ndjenë dhe në Serbi.

Deri më tani është është raportuar për dëme materiale apo humbje jetësh.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?