E papritur/ Biden vizitë në Kiev, pritet nga presidenti Zelensky

Bota

Presidenti amerikan Joe Biden ka zhvilluar një vizitë të papritur në Kiev.

Ai është shprehur se kjo vizitë e tij ka për qëllim riafirmimin e angazhimit të Uashingtonit ndaj demokracisë, sovranitetit dhe integritetit territorial të Ukrainës.

Biden është pritur nga presidenti Zelensky i cili ka falënderuar presidentin amerikan për mbështetjen e SHBA –së ndaj vendit.

“Mirë se vini në Kiev! Vizita juaj është jashtëzakonisht e rëndësishme e mbështetjes për të gjithë ukrainasit”, ka shkruar Zelensky në një status në Twitter.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?