Sherr në lokal, shqiptarët dhe romët përplasen dhunshëm në Greqi

Rajoni

Një episod i rëndë dhune brutale ka ndodhur në Evia të Greqisë, në një lokal nate në zonën e Nea Artakut.

Bëhet me dije se ngjarja ka ndodhur në një lokal në Nea Artaki, ku pak pas mesnate një grup shqiptarësh dhe një grup romësh janë përplasur fizikisht.

Dy grupet fillimisht kanë pasur një debat, ndërsa më pas ka shpërthyer në dhunë fizike.

Forca të forta policore kanë shkuar në vendngjarje dhe kanë arrestuar disa persona të përfshirë në përplasjen.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?