Putin i frikësuar se avioni i tij mund të sulmohet nga NATO apo Ukraina

Bota

Presidenti rus, Vladimir Putin ka zgjedhur të udhëtojë me tren të blinduar pasi i frikësohet përdorimit të avionëve.

Mediat e huaja shkruajnë se presidenti rus beson se avionët e tij privatë mund të gjurmohen ose të rrëzohen nga NATO apo Ukraina.

Reporteri investigativ, Ilya Rozhdestvensky nga Dossier Center, ndër të tjera shtoi se Putini beson se treni i blinduar është një “mënyrë më e sigurt për të udhëtuar” dhe se sipas tij askush nuk do ta dijë se ku po shkon.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?