Shkëputet ashensori i një pallati me njerëz brenda…

Aktualitet

Dy persona janë plagosur pasi ashensori ku ndodheshin është shkëputur. Ngjarja ka ndodhur në Unazë të Re, në rrugën “Aleksandri i Madh”, në Tiranë.

Policia tha se ashensori ka pësuar defekt dhe ka rënë nga kati i pestë në katin zero. Në të ndodheshin shtetasi S. K., 56 vjeç, dhe shtetasja S. K., 55 vjeçe (çift bashkëshortësh).

Në ndihmë të tyre kanë vajtur shërbimet e Policisë, shërbimet e zjarrfikëses dhe të ambulancës.
Si pasojë, shtetasit e lartpërmendur janë dëmtuar dhe ndodhen në spital, nën kujdesin e mjekëve.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për sqarimin e rrethanave të ngjarjes.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?