Rama thirrje shoferëve: Përdorni goma dimri në zonat ku ka borë dhe ngrica

Aktualitet

Kryeministri Edi Rama ka bërë një postim në lidhje me ujen e ndjeshme të temperaturave.

Ai këshillon drejtuesit e mjeteve që të tregojnë kujdes kur udhëtojnë në zonat malore, duke ulur shpejtësinë, si dhe duke ndjekur udhëzimt e Policisë.

“Vendi është përfshirë nga temperatura shumë të ulëta❄️ ⚠️Kujdes! Përdorni goma dimri në zonat ku ka borë dhe ngrica, respektoni sigurinë rrugore dhe ulni shpejtësinë🙏” shkruan Rama në postimin e tij.

Kujtojmë që vendi jonë shtë goditur nga i ftohti siberian dhe se temperatuart do të vijojnë përgjatë javës që të jenë në minus.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?