Rama solidarizohet me Erdoganin: Një mision shpëtimi do të niset sot për në Turqi

Aktualitet

Një mision shpëtimi nga Shqipëria solidariteti do të niset sot për në Turqi.

Kështu njoftoi kryeministri Edi Rama pas tragjedisë në Turqi, ku një tërmet i fuqishëm goditi këtë shtet.

“I pikëlluar thellësisht për lajmin e mëngjesit të sotëm për tërmetin shkatërrues që goditi disa pjesë të Turqisë dhe Sirisë. Ngushëllimet tona më të thella për familjet e shumta që humbën jetën dhe u urojmë shërim të shpejtë të lënduarve. Një mision shpëtimi solidariteti do të niset sot për në Turqi”, shkruan Rama.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?