VIDEO/ Bremer kualifikon Juventusin në Gjysmëfinalen e Kupës së Italisë

Sport

Juventus është kualifikuar për në gjysmëfinalen e Kupës së Italisë, pasi mundi 1-0 Lazion. Ekipi i Maximilliano Allegrit ishte dukshëm më kërkues në pjesën e parë. Aksionet e rrjedhshme, të shpejta dhe shpejtësia nga krahët e lojtarëve bardhezi vendosën në vështirësi shumë herë lacialët.

Gjithsesi, goli i “Zonjës së Vjetër” do vinte vetëm në fundin e fraksionit, kur një krosim perfekt i Filip Kostiç shkon te Bremer, që nuk fal në raste të tilla. Sa i takon Elsi Hysaj, mbrojtësi shqiptar ishte lënë në pankinë nga trajneri i ekipit kryeqytetas, Sarri. Juventus do të përballet në fazën tjetër me Inter.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?