Gështenja: Asnjëherë më parë, një Kryeministër, nuk ka bojkotuar Kuvendin!

Intervista
Lefter Geshtenja: Asnjëherë më parë, një Kryeministër, në Shqipëri apo në çdo vend europian, nuk ka bojkotuar Kuvendin!
Edi Rama e bëri e madje paralajmëroi se nuk do përballet me opozitën dhe shqiptarët, përveçse në televizion me regji qendrore.
Por kjo është zgjedhja e Ramës dhe opozita nuk mund t’i shkojë nga pas atij. Ai është drejt fundit të tij politik sepse ra në gropën që hapi ndaj Partisë Demokratike, duke cënuar rëndë partnerin ndërkombëtar SHBA.
Ne nuk mund të braktisim Parlamentin, as arenën e debatit dhe duhet bindim shqiptarët se qendrimi i Ramës në pushtet dëmton interesin e vendin.
Ne duhet të bindim shqiptarët se kemi alternativë qeverisëse.
Ndaj sot është detyrim krijimi i një aleance përtej bindjeve partiake për të shpëtuar Shqipërinë.
Mund të jetë një imazh i 1 person dhe teksti
Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?