Interpelancë urgjente me Edi Ramën/ Kuvendi pranon kërkesën e Alibeaj

Aktualitet Politike

Konferenca e Kryetarëve ka pranuar kërkesën e depozituar nga grupi i drejtuar nga Enkelejd Alibeaj, për interpelancë urgjente me kryeministrin Edi Rama, për çështjen e ish0-drejtorit të FBI Charles McGonigal.

Kërkesa erdhi menjëherë pas fakteve publikuan mediat amerikane dhe ato shqiptare, për arrestimin e McGonigal në SHBA dhe përfshirjen e dy shtetasve shqiptarë, ish-agjenti Agron Neza dhe këshilltari i jashtëm i Ramës, Dorian Duçka.

Arrestimi i ish-drejtorit të FBI dhe përmendja një dokumentet e drejtësisë amerikane për disa takime me Edi Ramën, ka bërë që politika shqiptare të përfshihet në një valë akuzash dhe kundërakuzash, për “lidhje” të pretenduara të kryeministrit shqiptar.

Deri tani nuk ka një njoftim nga Kuvendi, sepse kërkesa është miratuar mesditën e sotme, por interpelanca duke qenë se ka natyrë urgjente, mund të zhvillohet në seancën plenare të ditës së enjte.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?