Aksident tragjik, autobuzi bie në humberë, ka shumë viktima

Bota

Një aksident tragjik ka ndodhur në Pakistan mëngjesin e sotëm, ku kanë humbur jetën 41 persona.

Mediat e huaja shkruajnë se një autobus, ku po udhëtonin disa persona ra në një greminë dhe shpërtheu në flakë në provincën Balochistan në Pakistanin jugor.

Disa prej trupave janë djegur, duke e bërë të vështirë identifikimin e tyre, tha një zyrtar i policisë lokale.

Aksidenti ndodhi ndërsa autobusi me rreth 48 persona në bord ishte duke u nisur nga kryeqyteti i Balochistanit, Quetta, për në Karaçi në Pakistanin jugor. Deri më tani raportohet për 41 të vdekur.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?