Flutura Açka bën poezi per Ramën

Aktualitet Poezi

Deputetja e PD-së Flutura Açka e ka shprehur me vargje reagimin e saj për çështjen “McGonigal” ku shfaqet dhe emri i kryeministrit Edi Rama dhe seancën e sotme plenare.

Duke iu drejtuar si “Lol”, Açka shkruan “Kush trim me fatet e vendit loz, hyn ditës shul, del natës lloz”.

POSTIMI I PLOTË
Amerika na çoi kartë

Lol, o xhan, të griu tënja
ha e ha e t’u kalb rrënja.

Dil nga vrima, fol në mejdan,
trimat nga dhjakësit kjo i ndan.

Dil në dritare fol me të tutë
iu mek zëri, kanë veshur futë.

Mendo, o xhan, zonjat me naze,

në lot u zgjuan e me maraze.

Mendo për shokë e solidarë,
paratë në thasë e pyka në garë.

Patronazhistë po qajnë me kujë,
po ike ti, anija fut ujë.

Dil në shesh, dritare në daç,
ti që mavi vesh kuç e maç.

Folna një fjalë e gënje prapë,
satelit e yje dhe ujë të thatë.

Me top e potere grive dhe fole,
erdh ora, lol, të korrësh ç’na mbolle.

Kush trim me fatet e vendit loz,
Hyn ditës shul, del natës lloz.

Total 2 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?