SPRINT NEWS ALBANIA

Aktualitet

Rama publikon pamje nga Auto Moto Park-u i parë shqiptar

Kryeministri Edi Rama e ka nisur ditën e sotme me pamjet nga punimet që po bëhen në Elbasan për Auto Moto Park-un e parë shqiptar.

Në llogarinë e tij në “Facebook”, kreu i qeverisë ka publikuar një video ku krahës së cilës shkruan se Auto Motor Park-u i parë në Shqipëri po ngrihet me standartet e Federatës Ndërkombëtare të Automobilëve (FIA) për zhvillimin e një larmie aktivitetesh automobilistike dhe garave kombëtare e ndërkombëtare.

“MIRËMËNGJES

dhe me punën që vijon për Auto Moto Park-un e parë shqiptar, i cili po ngrihet në Elbasan me standardet e Federatës Ndërkombëtare të Automobilëve (FIA) për zhvillimin e një larmie aktivitetesh automobilistike dhe garave kombëtare e ndërkombëtare, ju uroj një ditë të mbarë”, shkruan Rama.

 

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?