Pulë me salcë dhe ullinj

Gatime

Nga: ENEIDA CAKERRI

Një pulë e vogël
400 gr salcë domatesh
2 qepë
100 gr ullinj me speca
1/2 gotë verë e bardhë

1/2 gotë uthull e bardhë
Pak miell për pulën
Kripë
Piper i zi/piper i kuq
Disa degë trumze
2 thelpinj hudhra
300 gr oriz për ta shoqëruar
Djathë të bardhë

 

 

 

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?