Rama dhe familjarët e të vrarëve në 21 Janar, vendosin lule në bulevard

Aktualitet

Në ceremoninë që zhvillohet çdo vit përpara Kryeministrisë, merrnin pjesë dhe deputetë e ministra të Partisë Socialiste.

Kryeministri Rama vendos lule me familjaret e protestuesve te vrare me 21 Janar 2011

Më herët, ministrja Elisa Spiropali i ka bërë thirrje drejtësisë në emër të qeverisë shqiptare që të rihapë hetimet për katër vrasjet nga dora e shtetit. Ajo ju referua përgjimeve dhe transkripteve të Gardës të asaj dite, të publikuara nga gazetari Artan Hoxha, ku jepej urdhër për zjarr.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?