Basha kujton Ibrahim Rrugovën: Mirënjohje presidentit historik

Aktualitet

Basha me anë të një postimi në rrjetet sociale shkruan se Rrugova është lideri që i dha zë aspiratës shekullore të Kosovës për liri dhe pavarësi.

“Mirënjohje të përjetshme presidentit historik Ibrahim Rugova, liderit që i dha zë aspiratës shekullore të Kosovës për liri dhe pavarësi, arkitektit të Kosovës së pavarur, demokratike dhe Euro-Atlantike, frymëzim i pashtershëm për të nesërmen europiane të Kosovës dhe mbarë kombit” shkruan Basha në postimin e tij.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?