Gjykata Kushtetuese shqyrton sot kërkesën për mandatin e Olta Xhaçkës

Aktualitet

Gjykata Kushtetuese shqyrton sot kërkesën për mandatin si deputete të Olta Xhaçkës. Gazetari Ergys Gjençaj raportoi në një lidhje live për News24 se seanca pritet të nisë në orën 10:0).

Maxhoranca dhe opozita kanë pasur përplaset për mandatin e zonjës Xhaçka. Opozita pretendon se Xhaçka nuk duhet të gëzojë këtë mandat pasi ka bërë shkelje.

Sipas opozitës, bashkëshorti i Xhaçkës ka përfituar nga qeveria si investitor strategjik. Opozita me anë të dy grupeve, pasi kemi dy kërkesë padi, iu drejtua Gjykatës Kushtetuese. Pritet me shumë gjasë që kjo gjykatë të bashkojë dy paditë, pasi kanë të njëjtën kërkesë në vetvete.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?