Rama: Shqipëria 14 shkallë më lart në Fuqinë Globale Ushtarake 2022

Aktualitet

Kryeministri Edi Rama ka publikuar të dhënat nga indeksi i Fuqisë Globale 2020.

Ai me anë të një postimi në rrjetet sociale shkruan se Shqipëria ka kapërcyer 14 shkallë nga 2021 dhe se vndi ynë tanimë renditet pas Serbisë, por me diferencë nga vendet e tjera të Ballkanit Perëndimor.

“Nga Pakoja e Madhe u shpërblyen edhe Forcat e Armatosura, si një mbështetje plus për të zeruar impaktin e inflacionit të luftës mbi familjet e tyre gjatë këtij dimri të vështirë🫶

🔴 LAJM I MIRË: Në indeksin e Fuqisë Globale 2022 (Global Fire Poëer) Shqipëria ka kapërcyer 14 shkallë nga 2021💪 Vendi ynë tanimë renditet pas Serbisë, por me diferencë nga vendet e tjera të Ballkanit Perëndimor🇦🇱” shkruan Rama në postimin e tij.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?