Toka nuk gjen qetësi, lëkundje të tjera tërmeti në Shqipëri

Aktualitet

Sërish lëkundje tërmeti në Shqipëri. Lëkundjet me magnitudë 3.9 apo 31 të shkallës Rihter dhe disa të tjera mbi 2 janë shënuar gjatë paradites së sotme.

Janë disa pasgoditje që kanë përfshirë vendin dhe kryesisht janë ndjerë në kryeqytet dhe zonën veriore.
Më e forta ishte dje në orën 22:45 me magnitudë 4.9, epiqendër në Xibër.

Në orën 10:39 një lëkundje me magnitudë 3.9 është ndjerë 4 km nga Burreli.

Termet
Lekundje
Termet 2
Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?