Si e mbaji Michael Jackson fansin korean që të mos binte nga lartësia (VIDEO)

Stil/Jetë

Michael Jackson
Fansat e Michael Jackson do të bënin gjithçka për të ndarë një moment me të në skenë. Një korean e bëri këtë, në një koncert të të ndjerit “Mbreti i Popit” në Seul në vitin 1996. Jackson u ngjit në një vinç për shfaqjen dhe fansi i tij rrezikoi jetën e tij që të mund të qëndronte pranë këngëtarit të tij të dashur dhe ia doli.

Reagimi i Jackson ishte për ta përqafuar dhe për të vazhduar performancën e tij normalisht. Sipas raportimeve, ai e mbajti atë për t’u siguruar që burri të mos binte në zbrazëti. Rezultati ishte që koreani u bë viral dhe realizoi ëndrrën e tij, e cila nuk ishte tjetër veçse të ishte në skenë me Michael Jackson dhe në fakt, në ajër!

Beyoncé është një nga artistet që numëron miliona fansa në mbarë botën dhe jo pak herë është sulmuar nga fansat e saj të fiksuar. Një nga momentet më karakteristike ishte në Brazil në vitin 2013, gjatë një koncerti të madh të mbajtur nga ylli i muzikës.

Teksa këndonte “I pazëvendësueshëm” asaj iu afrua në anën e majtë të skenës një burrë që arriti ta kapte. Brenda pak sekondash, ai e kapi nga supet dhe e tërhoqi zvarrë drejt vetes, por truprojat e saj e shpëtuan. E patrazuar, Beyonce vazhdoi të këndonte dhe kërcente.*

Në vitin 1998 Bill Gates mori një nga sulmet më të diskutuara në shtypin e huaj. Milioneri ishte duke shkuar në një konferencë të planifikuar kur pa një tortë të madhe që po vinte drejt tij. Një i huaj u shfaq papritur nga ana dhe ia hodhi tortën në fytyrë Gates. Si ai dhe njerëzit e sigurimit menduan se nuk ishin në rrugë, por dy burra të tjerë ishin në zonë gati për të hedhur më shumë ëmbëlsira në Bill Gates.

Java e Modës në Milano 2016 nuk shkoi mirë për motrat Hadid. Duke u larguar nga spektakli i Max Mara, Bella dhe Gigi Hadid u përballën me një turmë fotografësh dhe fansash. Gjërat shkuan për keq kur Gigi u sulmua nga një fanse, e cila papritur e kapi modelen dhe e ngriti në ajër. Hadid filloi të bërtiste dhe kur ajo e la të ikte, ajo filloi ta shante pranë vetes, dukej sikur do ta sulmonte.

Duket se yjet botërore nuk mund të shkojnë mirë me audiencën e tyre evropiane. Një tjetër javë e modës shkoi keq këtë herë duke synuar Selena Gomez. Këngëtarja dhe aktorja e njohur ishte në Paris në vitin 2015 për sfilatën dhe i ndodhi diçka që thotë se nuk e përballon dot. Teksa u largua nga spektakli i Louis Vuitton, Gomez dhe ekipi i saj i sigurisë përfunduan në mes të një tufe fansash dhe paparacësh. Gomez ishte dukshëm e tmerruar pasi truprojat e saj e rrethuan dhe e mbrojtën nga turmat e fansave që përpiqeshin të afroheshin sa më shumë që të mundeshin.

Për Will Smith u fol si pak njerëz të famshëm në vitin 2022 me shuplakën që i dha Chris Rock -ut gjatë ceremonisë së Oscar-it. Një shaka për sëmundjen e gruas së Smith, Jada, që nuk i la shumë hapësirë ​​Chris Rock-ut të dilte nga skena i padëmtuar. I irrituar qartë, Will Smith u ngrit nga vendi, doli në skenë dhe e goditi me shuplakë humoristin. Ky veprim i kushtoi shumë, si prania e tij në çmime prej 10 vitesh, por edhe shumë bashkëpunime që ai kishte planifikuar dhe shkoi në “akull”.

Turneu i Justin Bieber në Dubai në vitin 2013 ka qenë sigurisht i paharrueshëm dhe jo në mënyrat më të mira.
Gjatë performancës së tij, një fans gjeti rrugën për në skenë dhe u përpoq të kapte yllin e popit ndërsa ai po luante në piano. Reagimi i menjëhershëm i sigurisë rezultoi që të gjithë të qëndrojnë në tokë për disa sekonda, ku Bieber u zhduk nga publiku dhe pianoja u rrëzua derisa u gjet dikush për ta marrë.

Në shtator të 2016-ës, ardhja e Kim Kardashian në Paris kishte mbërritur tek të gjithë si të paparacëve, ashtu edhe të fansave të saj të fiksuar. Personazhi televiziv zbret nga makina e rrethuar nga rojet e sigurisë kur një burrë tenton ta përplasë, ajo i shmanget dhe vazhdon rrugën, por burri përfundon keq pasi truprojat e Kardashian i japin një mësim të rëndë për atë që u përpoq të bënte. Ata ranë mbi të, e rrëzuan përtokë dhe e ndaluan.

Në vitin 2014 teksa promovonte një film me gruan e tij të atëhershme, Angelina Jolie, Brad Pitt u sulmua nga një burrë në tapetin e kuq. Bëhet fjalë për një gazetar ukrainas, i cili nuk mundi të përmbajë emocionet e tij dhe në përpjekjen e tij për të kaluar turmën për të arritur Brad Pitt, i shkaktoi një dëmtim të lehtë yllit.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?