Biznesmeni grek përdhunon të miturën shqiptare në Greqi

Bota Rajoni

Një gjykatë greke ka shpallur fajtor dhe ka dënuar me 4.5 vite burg biznesmenin 53-vjeçar, që ka ngacmuar seksualisht dhe ka përdhunuar në mënyrë të vazhdueshme adoleshenten shqiptare gjatë periudhës 2017-2018.

Sipas medieve të vendit fqinj, abuzimi seksual ka ndodhur në kohën kur 16 vjeçarja trajnohej si praktikante tek biznesi i 53-vjeçarit grek.

Ndërkohë 53-vjeçari mohon akuzat, ndërsa thotë se nuk ishte në dijeni për moshën e vajzës, duke u  shprehur se ajo  dukej si grua e rritur në trup. Sipas tij marrëdhëniet seksuale kanë ndodhur me vullnetin e adoleshentes dhe se janë frekuesntuar jashtë ambineteve të biznesit të tij, ku vajza ishte regjistruar si praktikante.

Mësohet se fillimisht vajza ka hezituar të flasë për atë që i ka ndodhur, duke bërë që prindërit të dyshonin, pasi paparitur ajo ka ndaluar së shkuari në kompaninë ku po kryente praktikën.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?