Takim me ministrat/ Rama ‘ndez motorët’ për zgjedhjet e 14 majit

Politike

Kryeministri Edi Rama vijon mbledhjen me kabinetin e ministrave, për të bërë një analizë të të gjitha zhvillimeve të ndodhura në vitin 2022. Gazetari Ergys Gjençaj raporton për BalkanWeb dhe News24 se fokusi i kësaj mbledhjeje është të ato që janë arritur në 2022.

Ministrat kanë raportuar projektet e zhvilluara, ato të përfunduara dhe ato që janë ende në zbatim. Nuk pritet të ketë ndonjë vendimmarrje nga kjo mbledhje, por është një funksion të një bilanci për vitin që lamë pas si dhe projeksionet për 2023.

Ndërkohë, parashikohet që në 15:00 kryeministri do të ketë një takim me drejtuesit politik të PS në të gjitha qarqet e vendit, dhe fokusi do të lidhur me përgatitjet e zgjedhjet të 14 majit.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?