Video/ Ushtaraku shpëton mrekullisht burrin e tërhequr poshtë trenit në lëvizje në stacionin në Indi

Bota

Burri u shpëtua heroikisht nga një ushtarak i ‘Mbrojtjes Indianë të Stacioneve’ pasi u rrëzua dhe ra thuajse nën trenin në të cilin tentonte të ngjitej.

Mediat vendase raportonin se incidenti regjistruar në kamerat e sigurisë, ndodhi në shtetin lindor të Bihar.

Ushtaraku që e tërhoqi burrin e bllokuar drejt sigurisë ishte në detyrë me forcën e mbrojtjes së stacioneve, gjatë incidentit të 1 janarit 2023.

Ministria indiane e hekurudhave tha se ndërhyrja e guximshme e ushtarakut shpëtoi jetën e qytetarit të pavëmendshëm dhe paralajmëroi kundër kontaktit me trenat pasi ata kanë nisur lëvizjen.

Rrjeti i gjerë i hekurudhave janë mjeti më i përdorur i transportit në Indi, ku punonjësit shpesh udhëtojnë ose emigrojnë disa ditë brenda vendit sipas ofertave të punës.

Burri u shpëtua heroikisht nga një ushtarak i ‘Mbrojtjes Indianë të Stacioneve’ pasi u rrëzua dhe ra thuajse nën trenin në të cilin tentonte të ngjitej.
Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?