SPRINT NEWS ALBANIA

Kulture

Muralja e Tiranës përzgjidhet në listën e 100 më të mirave në botë për 2022

Një prej muraleve të Tiranës është përzgjedhur ndër 100 më të mirat e botë! Muralja me titull “Perceptimi 2,0” realizuar nga artisti zviceran Fabian Florin, ndodhet në rrugën “Irfan Tomini” në Tiranë dhe tashmë është në garë për vendin e parë, si muralja më e mirë në gjithë botën.

Çdo vit, në kryeqytetin shqiptar organizohet “Mural Fest Tirana”, një prej festivaleve më të veçanta të artit. Kjo traditë është nismë, e drejtorit të Agjencisë së Dekorit, Henril Çule, kuruar nga piktori dhe artisti shqiptar, Helidon Haliti.

  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri

Street Art Cities ka përzgjedhur 100 muralet më të mira dhe ka hapur votimin për fituesin.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?