Krah bashkëshortes, Zelensky mesazh urimi: Gëzuar Vitin e Ri! Viti i fitores sonë

Bota

Presidenti ukrainas Volodymyr Zelensky i është drejtuar me një mesazh qytetarëve, ku u uron vitin e ri.

Pas një kohe të gjatë Zelenksy shfaqet krahë bashkëshortes së tij, teksa uron mbarësi për vitin e ri. Ai në mesazhin e urimit shprehet se ky do të jetë viti i fitores së Ukrainës, kundër luftës së Rusisë që në shkurt mbush një vit.

“Lutuni për mrekulli sot? Kështu që sot është vetëm një dëshirë. Dhe kjo do të bëhet e vërtetë jo nga një mrekulli, por nga puna jonë. Me luftë. Me ndihmën e ndërsjellë. Nga njerëzimi. Gëzuar Vitin e Ri! Viti i fitores sonë” tha Zzelensky në mesazhin e tij.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?