Hakerohet Ministria e Drejtësisë, janë marrë të dhënat e pronave”

Aktualitet

Llabani u shpreh se kjo ka qenë hera e parë që është hakeruar sistemi, një gjë për të cilën, siç tha, nuk është folur dhe nuk është mbajtur asnjë përgjegjësi.

“Është çuar një email në zyrën e një specialisti të kësaj ministrie që është hapur dhe virusi është hapur në të gjithë sistemin e Ministrisë së Drejtësisë dhe janë marrë të dhënat në të gjithë regjistrin e pronave. Fakti që janë marrë këto të dhëna tregon se kanë hyrë edhe më shumë në shtëpitë tona. Hakerat u lanë 14 muaj në sistem, kush mban përgjegjësi për këtë”, tha Llabani.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?