Majko: “Në kufirin midis Kosovës dhe Serbisë, shpresa është bërë e rrezikshme.

Aktualitet

Ish ministri Pandeli Majko dhe njëherazi deputet i Partisë Socialiste, ka reagur për situatën e tensionuar në veri të Kosovës. Përmes një postimi në Facebook, Majko paralajëmron se në kufirin mes Kosovës dhe Serbisë, shpresa është bërë e rrezikshme. Sipas tij, vendimet e vështira janë afër.

“Në kufirin midis Kosovës dhe Serbisë, shpresa është bërë e rrezikshme.

Vendimet e vështira janë afër.Guximi sot, nuk ka të bëjë me njerzit që humb por me ata që shpëton.”, shkruan Majko.

Theksojmë se dy barrikada të reja janë vendosur në veri të Kosovës sot, një në Mitrovicë të Veriut dhe një në Zveçan, te vendi i njohur si Kërshi i Dudës.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?