Një dyqan bamirësie gjen 14 kilogramë kokainë në kutitë e bananeve

Bota

Punonjësit e një dyqani bamirësie në qytetin Attendorn, në Gjermaninë Perëndimore, u befasuan kur gjetën disa kilogramë kokainë në kutitë e bananeve, sipas gazetës “Siegener Zeitung”.

Ushqimi u dërgua dhe u paketua në një supermarket në qytetin fqinj të Lennestadt.

Zyra përgjegjëse e prokurorit publik, në Siegen konfirmoi sot ngjarjen.

“Eshtë gjetur rreth 14 kilogramë kokainë, me vlerë mbi një milion euro drogë ose (1,06 milionë dollarë)”, tha prokurori Rainer Hoppman.

 

 

Ushqimi u dhurua nga një degë e një zinxhiri supermarketesh në rajonin e Sauerland.

“Policia ndoqi informacionet nga stafi i dyqanit të bamirësisë Attendorn”, tha ai.

“Hetimi është ende në fazën e parë”, tha Hoppman.

Autoritetet nuk janë të sigurt se nga kanë ardhur qeset me kokainë dhe si kanë hyrë në kutitë e bananeve.

“Në këtë ngjarje besohet se përfshihet një organizatë kriminale”, tha prokurori.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?