Rama dhe Kyriakos Mistotakis mbërrijnë në Derviçan

Aktualitet

Kryeministri Edi Rama dhe ai grek Kyriakos Mistotakis janë takuar mesditën e sotme në Derviçan, Gjirokastër.

Dy liderët janë pritur me entuziazëm nga banorët, të cilët kanë organizuar këngë e valle me motive greke. Të dy kryeministrat shihn të qeshur teksa përshëndeten me banorët dhe bëjnë ndonjë selfie me ta.

“Gjirokastër, Derviçan – Me kryeministrin e Greqisë, Kyriakos Mitsotakis, në komunitetin minoritar grek që është ura e pazëvendësueshme lidhëse mes dy vendeve tona”, shkruan Rama në videon e  shpërndarë në Facebook.

 

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?