Kërkesa e avokatit pranohet nga gjykata, shtyhet seanca për ankimimin e Alibeajt

Aktualitet Politike

Shtyhet sërish seanca gjyqësore e caktuar për këtë të martë në Gjykatën e Apelit për statutin e PD, ankimim i bërë nga grupi i demokratëve të drejtuar nga Enkelejd Alibeaj.

Bëhet me dije se seanca është shtyrë pasi avokati Rezart Kthupi kerkoi t’i jepet nje kohe prej 2 ose 3 dite, per tu njohur me aktet.

Seanca e radhës pritet të mbahet më 22.12.2022 në orën 09:00.

Njoftimi i plotë:

Sot ne date 20.12.2022 u zhvillua seanca gjyqesore lidhur me ankimin e Partise Demokratike te Shqiperise.

Perfaqesuesi i PD, av. Rezart Kthupi kerkoi t’i jepet nje kohe prej 2 ose 3 dite, per tu njohur me aktet.

Gjykata e Apelit Tirane, me vendim te ndermjetem, vendosi te pranoje kerkesen dhe te shtyje seancen per ne date 22.12.2022, ora 9:00.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?