Çollaku: Sekserët e klientet e Ramës nuk mund të jenë zëri i Diasporës.

Politike

Kreshnik Çollaku

Sekseret e klientet e Rames nuk mund te jene zeri i Diaspores.
——————-
Kryeministri i Shqiperise duhet te ndale lojen me manipulimin e rekrutimin e Diaspores.
Pervec pergjegjesise se nje sjellje selektive ndaj Diaspores sone ne bote,ju kujtoj se ne samitet e Rames per Diasporen nuk u ftua kurre Federata Panshqiptare Vatra si organizata embleme e diaspores shqiptare,pervec refuzimit te se drejtes se diaspores per te votuar si ne zgjedhjet e 25 prillit,pervec injorimit te dhjetra organizatave aktive ne Diaspore…,kryeministri Rama i servir opinionit publik si perfaqesues te diaspores nje seksion teresisht te kontrolluar te qeverise se tij permes nje te ashtuquajtur Keshill te Diaspores.

Diaspora shqiptare ne bote as nuk ka nevoje e as nuk mund te mashtrohet me strukturat klienteliste te qeverise shqiptare.
Diaspora shqiptare ne bote duhet te zere vendin e dinjitetit ne jeten publike ekonomike dhe politike ne Shqiperi.

Klientet e sekseret e Edi Rames nuk mund te jene perfaqesuesit e Diaspores sone fisnike,kjo sjellje selektive eshte vetem deshmi e nje mentaliteti arkaik,klasor rekrutiv qe mjerisht ngjyron gjithe sjelljen e qeverise shqiptare nen Edi Ramen ne raport me respektin nevojat e kontributin e Diaspores.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?