VIDEO/ Festë e çmendur në Buenos Aires

Sport

Sa shumë emocione të përjetuara këtë të diel të 18 dhjetorit. Mijëra njerëz kishin mbushur sheshin kryesor në Buenos Aires për të ndjekur finalen e madhe të Kupës së Botës Katar 2022, aty ku Lionel Mesi me shokë ia dolën të triumfojnë dhe të rikthejnë trofeun në Argjentinë pas plot 36 vitesh, që nga koha e legjendës Maradona.
Finalja e “Lusail Stadium” prodhoi më shumë se 120 minuta dramatike dhe në fund gjithçka u vendos nga penalltitë, teksa pas gjuajtjes së saktë të Montiel, ankthi u shndërrua në festë e lot gëzimi te argjentinasit që kishin mbushur sheshin.
Momente me të vërtetë speciale, të cilat janë duke bërë xhiron e rrjetit. Për më tepër shikoni videon e festës madhështore në kryeqytetin argjentinas pas triumfit të kombëtares “albiçeleste”.

PANORAMASPORT.AL
Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?